SREĆNI LJUDI

1(septembar 2014)

Trocadero je mjesto na kome, bilo ljeto bilo zima, postoji neka posebna energija. Teško je to opisati. Valjda taj savršeni pogled na Ajfelov toranj čini da se ljudi raduju kao djeca. Za većinu turista upravo to i jeste pravi i jedini Pariz. Romantično i magično mjesto iz brošura turističkih agencija, hiljadu puta viđeno u filmovima i reklama za parfeme.

Svud unakolo su ljudi, svih starosnih grupa*, koji se sumanuto fotografišu, pridržavaju kažiprstom vrh Tornja, skaču, prave selfije, keze se, budalešu, nastoje biti originalni ili kopiraju poze drugih turista. I svi su srećni. I svi kupuju od uličnih prodavača privjeske za ključeve u obliku Ajfelovog tornjeva (tri za 1 euro). I svi se smiju. I svi Amerikanci viču: „OH MY GOD!“

(„Happy people” je projekat u toku)

——————-

* U posebnoj kategoriji su svakako oni koji pređu kilometre i kilometre kako bi upravo na tom mjestu napravili fotografije svadbene fotografije

2(maj 2012)

3 (oktobar 2012)

6(januar 2013)

4  (mart 2013)

 

5 (mart 2013)